Výroba klíčů
Potřebujete udělat kopii klíče nebo autoklíče? Pro nás žádný problém! Na počkání Vám klíč vyrobíme.

Jaké klíče dokážeme vyrobit?

Jedná se o klíč, který je většinou vyroben jako jeden celek – hotový odlitek. S tímto druhem klíčů většinou ovládáme zámky, kde není kladen důraz na bezpečnost. V praxi je používán zpravidla mezi pokoji v bytě a rodinném domě nebo v méně důležitých prostorách firem. Tento klíč u nás můžete zakoupit podle čísla, které je na něm vyraženo a není potřeba ho už dál upravovat. Tyto klíče jdou vyrobit i po ztrátě klíčů a v některých případech stačí fotka nebo nákres klíčové dírky. Nejlepší metodou je ale vzít s sebou i zámek. Klíč je pak možno rovnou vyzkoušet.

 

Tento klíč vypadá na první pohled jako klíč tvarový, ale je v něm dost podstatný rozdíl. Poznáte ho tak, že na takzvaném praporku jsou zářezy. Ty slouží k tomu, že při otáčení klíče v zámku nastavují lamely do různých výšek. Tím pádem dochází v zámku k nastavení lamel do určité úrovně, kdy je možno klíčem otočit a posunout závoru zámku. Jedná se tedy o bezpečnější úroveň zabezpečení. Tento zámek by se dal svou bezpečnosti přirovnat k základní stavební cylindrické vložce. Tyto typy zámků se používají zpravidla na dveře v exteriéru (třeba garáže, sklepy, technické místnosti, přístavky atd.)

 

Tento typ klíče je známý taky pod názvem trezorový. Jak již napovídá jeho označení, otvírá různé typy sejfů, trezorů, trezorových dveří, rozvorových systémů atd. Tento klíč má spoustu průměrů dříků, různě velké praporky, různé délky, průměry vrtání atd. Jelikož mluvíme o motýlkovém klíči, má stejně jako motýl dvě křídla (praporky). Tyto praporky jsou řezány stejně jako u dozického klíče s tím rozdílem, že u trezorového klíče je počet zářezů mnohonásobně vyšší. Někdy jde o počet 10 na jedné straně a 10 na druhé. Tyto zářezy jsou každý jinak vysoký a tak jde tedy o velmi precizní a bezpečný způsob zamykání.

 

Lidově označovaný jako „fabkový“ (patří FAB patří mezi ty nejznámější). Tato kategorie klíčů je ze všech nejrozšířenější. Cylindrické klíče jsou rozděleny do různých úrovní – tzv. bezpečnostních tříd. Ty máme celkem 4 a jejich podrobný popis najdete v naší poradně. U těchto klíčů jde hlavně o profil klíče. Každý výrobce má dostupných několik platforem cylindrických vložek a to v každé bezpečnostní třídě tak, aby pokryl většinu potřeb zákazníka, respektivě trhu. Ve Světě zámků zajišťujeme výrobu všech druhu cylindrických klíčů včetně těch, jež jsou chráněny patentem.

 

Tento klíč se nejčastěji používá v poštovních schránkách (proto dostal svůj obligátní název).
Do této kategorie ale spadají také klíče, které najdeme třeba v průmyslových skřínkách, kovových kartotékách, příručních pokladnách, osobních školních skřínkách apod. Často se s nimi setkáte v oblasti automobilového průmyslu. Schránkové klíče se dělí na jednostranné a oboustranné a některé vám vyrobíme i podle čísla vyraženého na zámku. Výroba těchto klíčů vyžaduje použití počítačem řízených elektronických strojů.

 

Více informací věnovaných problematice  autoklíčů a motoklíčů naleznete v samostatné sekci ZDE.

 
Tvarové klíče
Dozické klíče
Motýlkové klíče
Cylindrické klíče
Schránkové klíče
Previous slide
Next slide

Svět zámků vyrábí klíče na výkonných a kvalitních strojích renomovaných značek

sluzby vyrobnistroje 768x535 1
sluzby vyrobnistroje2 768x576 1
sluzby vyrobnistroje5 768x576 1
sluzby vyrobnistroje4 768x1024 1
sluzby vyrobnistroje6 768x494 1
pc stroj zamkovyklic 970x728 1
sluzby vyrobnistroje3 768x1024 1

Svět zámků nabízí i spousty doplňků ke klíčům

Aby byla nabídka kompletní, naleznete ve Světě zámků i spousty doplňků pro klíče. Ať už jsou to rozlišovače nebo různé přívěsky, či především u mládeže hodně oblíbené „machrsňůrky“ Malou ukázku přinášíme ve fotogalerii níže. Máme přívěsky pro fanoušky sportovních klubů i automobilové nadšence.

sluzby klice galeriedoplnku4 768x1024 1
sluzby klice galeriedoplnku2 768x1024 1
sluzby klice galeriedoplnku5 768x1024 1
sluzby klice galeriedoplnku3 768x1024 1
sluzby klice galeriedoplnku6 768x1024 1
sluzby klice galeriedoplnku 768x1024 1
sluzby klice galeriedoplnku7 768x576 1
sluzby klice galeriedoplnku55 768x1024 1

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek na našem webu. Užíváním webu s tím souhlasíte.