Prodej zadlabacích
zámku
- nabízíme nejširší sortiment zadlabacích zámků,
rozvorových zámků a vícebodových kování
Prodej zadlabacích
zámků
- nabízíme nejširší sortiment zadlabacích zámků,
rozvorových zámků a vícebodových kování
sluzby zadlabaci zamek

Zadlabací zámek? Co to vlastně je?

Zadlabací zámek je systém, který společně s vložkovým zámkem (cylindrickou vložkou) zajištuje otevírání a zavírání dveří pomocí střelky- jazýčku. Svým vnitřním uspořádáním mechanismu pak umožňují otevírání / zavírání a zamykání / odemykání  dveří buď dveřní klikou nebo cylindrické vložky pomocí klíče.

Než půjdete koupit zámek..

Tisíc dveří, tisíc zámků. Nebojte, není to tak hrozné, ale je potřeba si určitě údaje změřit, než vyrazíte na nákupy. Prvním důležitým rozměrem je rozteč (vzdálenost od osy kliky k ose zámku). Běžně to bývá 72 nebo 90 mm. Na starých dveřích a na dveřích opatřených vícebodovým zámkem můžete najít rozteč 92 mm.

Následuje výška a šířka čela.  

Dále je potřeba vědět vzdálenost od čela zadlabacího zámku k ose kliky (backset). Nejčastěji 40, 45 nebo 50 mm. Hloubka zádlabu bývá nejčastěji 60 nebo 80 mm, firma FAB dodává poměrně používaný zámek se zádlabem 63 mm.

„Pravý nebo levý?“ zeptal se vás dřív zámečník. Naštěstí je dnes již mnoho zámků pravolevých, tudíž tento problém odpadá.

mereni zamku

Nejběžnější druhy zámků

Nejčastěji najdete ve starších zástavbách a ve dveřích, kde není vyžadována vyšší bezpečnost (pokoje)

Zámky určené pro všechny druhy cylindrických vložek

Jak už název naznačuje, je jeho využití jasné

Hákové zámky se používají v posuvných nebo skládacích dveřích

Zámek se chová jako panikový ve směru úniku, tj. vnitřní klikou lze zámek kdykoliv odemknout a otevřít dveře. Z venkovní strany je možné zámek otevřít jen pomocí cylindrické vložky – použitím klíče.

Základní vlastností vícebodových zámků je jejich zabezpečení proti vloupání nejen ve středové části, ale navíc také v horní a dolní části křídla.

Při každém zavření dveří se automaticky vysune závora zámku

Tuzemský výrobce

V naší nabídce naleznete zámky pouze od výrobců z České Republiky jejichž produkty jsou lety ověřené a velmi spolehlivé.

Hobes navazuje na významnou tradici, která sahá do roku 1950, kdy byla v Horním Benešově zahájena výroba zadlabacích zámků ještě pod jménem Brano. Novodobá historie firmy začíná privatizací státního podniku v roce 1992 a založením firmy HOBES, spol. s r.o. se 100% soukromým vlastnictvím. Následující období je charakterizováno rozsáhlými investicemi do technologického zařízení, informatiky a expanzí na zahraniční trhy.

FAB je původně česká společnost, dnes obchodní značka, která zastřešuje produkty dveřního vybavení jako jsou cylindrické vložky, zadlabací zámky, otvírače, zavírače, dveřní kování a další. V roce 1997 se společnost FAB stala členem švédské globální skupiny Assa Abloy. Jméno společnosti vstoupilo do českého slovníku jako synonymum k cylindrické vložce, tzv. fabka.

U nás naleznete velký výběr jak dle rozměrů, tak i využití.
Pokud vám starý zámek nefunguje dobře - nelze snadno otáčet klíčem a nebo zapadává střelka, zámek přineste a naši odborníci vám to prověří a pokud to půjde, tak i opraví.

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek na našem webu. Užíváním webu s tím souhlasíte.