Jak často by se měly vyměňovat zámky ?

Výměna zámků je něco, co většina lidí nikdy nebere vážně. Jediným okamžikem pro výměnu zámků je podle nich pokus o vloupání do domu či ztráta klíčů. V jiném případě si počkají, až jsou zámky zcela zanesené, rezavé a přestanou správně fungovat. Až poté se rozhodnou pro výměnu zámku nebo cylindrické vložky. 

Měli byste však mít na paměti, že pravidelná výměna zámků je jeden ze způsobů, jak zvýšit bezpečnost vašeho domova nebo provozovny.

Dokonce se doporučuje, abyste měli více druhů zámku, které čas od času vystřídáte. Toto je způsob, jak zabránit komukoli cizímu v duplikaci vašich klíčů, protože čas od času používáte jiný zámek a klíč. Ale kromě toho, kdy byste měli skutečně vyměňovat zámky?

FAB oboustranna

Opotřebení

Používání stejné sady zámků po dlouhou dobu vede k její opotřebení a ohrožení zabezpečení vašich prostor a majetku. Po delším používání se zámky velmi snadno uvolní nebo se obtížně otevírají, i když používáte správný klíč. Proto se doporučuje vyměnit zámky, kdykoli začnete mít při jejich provozu jakékoli mechanické potíže.

Kromě toho také, když na povrchu uvidíte viditelné známky opotřebení, jako je silné znečištění nebo tvorba rzi. Pak je vhodné je ihned vyměnit.

Když se někdo vloupá

Je samozřejmostí, že po úspěšném nebo i zpackaném vloupání musíte zámky vždy vyměnit. Když se zloděj pokusí vloupat do vašeho prostoru, pokusí se použít duplikované klíče nebo hrubou sílu.

Ať už je to jakkoli, existuje větší šance, že mechanismus zámku bude porušen a nebude již plnit svou funkci. Měli byste také předpokládat, že vaše klíče mohly padnout do nesprávných rukou, což vede opět k výměně zámku.

Při ztrátě nebo odcizení klíčů

Když ztratíte klíče, nikdy si nemůžete být jisti, kdo je našel a zda je nehodlá zneužít. Vždy co nejrychleji vyměňte všechny zámky, od kterých jste klíče ztratili.

ztrackl 461x401 1

Když se odstěhuje spolubydlící

Výměna zámků by měla být samozřejmostí také při odstěhování spolubydlících či partnera. Pokud vaše vztahy nebyly přátelské, zůstává přístup do vašich prostor stále v jejich rukou a nikdy nevíte, zda nebudou mít nekalé úmysly.

lostkey

Když se přestěhujete do nového domu

Rovněž je bezpodmínečně nutné, abyste zámky vyměnili kdykoli se přestěhujete do nového domu nebo do nové budovy. Důvodem je to, že nevíte, kolik kopií klíčů od vašeho nového domu bylo vytvořeno. Pokud nedojde k výměně zámků, umožníte tím přístup do vašeho prostoru komukoli kdo měl v minulosti dané klíče v ruce.

Toto jsou pouze některé důvody, proč byste měli zvážit výměnu zámků. Pokud potřebujete vyměnit zámek, neváhejte se obrátit na Svět zámků. Pomůžeme vám najít a nainstalovat správný zámek za překvapivě rozumnou cenu. Například nyní můžete využít naši AKČNÍ slevu 30 % na cylindrickou vložku FAB 1000 s nejvyšším stupněm zabezpečení. Vždy je třeba si uvědomit, že za doslova pár korun ochráníte veškerý váš majetek.

Nové články na email?

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek na našem webu. Užíváním webu s tím souhlasíte.