5 důvodů proč si obstarat nový zámek do dveří

Zámky jsou jednou z nejběžnějších forem zabezpečení osobního a komerčního majetku, který denně používáme. Dobrý zámek chrání naše domovy, firmy, dokumenty a dokonce i naše věci, které si uložíme do skříňky. 

FAB oboustranna

Vloupání, vykradení

Pokud je váš majetek zabezpečen zámkem, nebo-li cylindrickou vložkou, nejnižší kategorie bezpečnostní třídy (1 a 2), stačí zloději k jeho prolomení pouze pár vteřin. Bezpečnostní třídy cylindrických vložek jsou rozděleny do tříd. Třídu kupované vložky naleznete vždy na jejím obalu.

pyramida

Nároky pojištění

Kromě dobrého pocitu, plní nejvyšší bezpečnostní třída i další důležitou funkci. Určuje, za jakých podmínek (a jestli vůbec) případné škody proplatí pojišťovna. Podmínky se pojišťovna od pojišťovny liší, ale platí, že pojišťovna bere dveře jako celek. Nepřihlíží pouze k typu vložky, ale i k samotným dveřím a kování. Celý systém má pak takovou bezpečnostní třídu, jako je jeho nejslabší článek. Podobně také vnímá pojišťovna stavbu jako celek. Pokud se k vám zloděj vloupe přes otevřené okno nebo obyčejný visací zámek na dveřích garáže, neproplatí vám nic.

merenicylindrvlozka

Typ dveří

Je holým nesmyslem mít v nových drahých dveřích cylindrickou vložku stupně 2 a méně. Stejně tak opatřovat skleněné dveře cylindrickou vložkou nejvyššího stupně 4. Zloděj se nebude zaobývat zámkem, ale zvolí spíše likvidaci skla ve dveřích.

Zkopírování, ztráta, odcizení klíče

Na kopírování a kradení klíčů je dnes již řada triků. S nadsázkou se dá říci, že jakmile dáte klíč z ruky, můžete se s ním rozloučit. Kopírování klíčů lze zamezit například pomocí bezpečnostní karty, kterou disponuje většina vložek od 3. třídy výše. Bez této karty vám zámečník nemůže za žádných okolností kopii klíče vytvořit. Polotovary na tyto kopie navíc dostávají jen licencovaní zámečníci a jejich výroba podléhá velmi přísné evidenci. Dá se říci, že vědí o každém vyrobeném klíči. To, že by někdo získal kopii vašeho klíče bez příslušné karty, je tak prakticky vyloučené.

Kvalita klíče

Leckteří zámečníci vytváří klíče z nelicencovaných polotovarů, které jsou z méně kvalitních slitin než originální klíče. Takový výrobek se pak snadno může ve vložce zlomit, nehledě na to, že jeho použitím vložce zpravidla okamžitě končí záruka. Vzhledem k tomu, že neoriginální klíče poškozují vnitřní mechanismus vložky, může se stát, že jednoho dne dveře prostě neodemknete. Součástí balení cylindrické vložky obsahuje 3 až 5 klíčů o jejichž kvalitě není pochyb. Balení také obsahuje bezpečnostní kartu podle díky které a pouze sní vám kdykoliv vytvoříme kopii klíče. Dokonce nemusíte mít klíč fyzicky sebou. Bude stačit tato bezpečností karta. Doporučujeme tak kartu uschovat na bezpečné místo.

Šestým důvodem proč vyměnit zámek ve dveřích je právě probíhající akce v našem obchodě a na eshop.svetzamku.cz . Nyní můžete získat cylindrickou vložku 4. bezpečnostní třídy od české výrobce FAB za skvělou cenu.

Nové články na email?

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek na našem webu. Užíváním webu s tím souhlasíte.