Jak zabránit vloupání do vašeho domova?

Jakým místem vstupují zloději do domu nejčastěji? Většinou tím nejdostupnějším, a to předními dveřmi. Věděli jste, že k 28 % domácích vloupání dochází proto, že lupič jednoduše vstoupí do objektu hlavními dveřmi?

Také zapomínáte zamykat? Pak pokračujte ve čtení …

GRAF kudy chodi pachatele

Když při odchodu zapomenete zamknout dveře, nebo pokud máte náhradní klíč na předvídatelném místě, dostane se do vašeho domova lupič relativně snadno. 

Váš zámečník vám může pomoci s instalací vysoce zabezpečovacího systému, který lze vzdáleně uzamknout pomocí aplikace. Tímto způsobem lze zabránit nejrozšířenějšího způsobu vloupání.

Jaké další způsoby zabezpečení můžete podniknout, aby se váš majetek nestal snadným cílem zlodějů?

Postavte pořádný plot

Jakákoli bariéra je způsob, jak zabránit zlodějům najít nejslabší místo na vašem majetku. Pevné ploty sice poskytnou určité soukromí, ale také se na ně snadno šplhá. Zakončení plotu ostrým, špičatým vrcholem může tuto slabost pevných plotů snížit.

Osvětlení pozemku

Osvětlení a pohybové senzory vás mohou snadno a rychle upozornit na přítomnost možného vetřelce. Většina domácností umisťuje toto zabezpečení před hlavní a zadní dveře, zvažte však jejich další umístění. Například na veškeré budovy, které vlastníte tj. garáž, zahradní domek, strany domu.

Snižte počet viditelných okázalých věcí

Domy, které jsou plné zajímavých a drahých věcí nebo vybavení, se stávají terčem pro zloděje. Přitom stačí uklidit svůj dvůr a skrýt toto vybavení. Mezi lákadla pro zloděje patří například kola, auta i grily. Všechno toto vybavení z vás může udělat snadný cíl.

Prořezejte své stromy

Pokud vlastníte dvoupatrový dům, ujistěte se, že větve stromů z okolí domu nezasahují do oken.

Vylepšete své zámky

Pokud máte zámky, které chrání váš majetek starší než 10 let, je načase je vyměnit za lepší produkty na trhu. Profíci ze Světa zámků mohou zkontrolovat všechny vaše zámky a zjistí, zda kvalitně chrání váš majetek v nejvyšší možné míře.

kam patri jaka bezpecnostni trida zamku

Nainstalujte identifikátory

Velké číselné označení domů a poštovních schránek snižuje riziko vloupání. Viditelné označení umožní rychlé a snadné identifikování budovy pro policii.

Zamykejte dveře

Zamykejte dveře kdykoliv jste mimo domov, i když jste doma. Při odchodu se ujistěte také, že máte zavřená všechna okna.

Nové články na email?

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek na našem webu. Užíváním webu s tím souhlasíte.